sobota, 30 maja 2020
Strona główna Logopedia Terapia logopedyczna
Terapia logopedyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 marca 2015 09:19

 

Zajęcia indywidualne dla dzieci

Jeżeli mowa Twojego dziecka jest zrozumiała tylko dla najbliższych lub zauważasz, że zna znacznie mniej słów niż jego rówieśnicy, to prawdopodobnie ma opóźniony rozwój mowy – nie czekaj aż Twoje dziecko pójdzie do przedszkola, zacznij działać wcześniej! Wiele dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym nie wymawia prawidłowo głosek. Start w szkole i funkcjonowanie w grupie rówieśniczej są dla nich trudniejsze. Zadbaj o to, żeby Twoje dziecko miało równe szanse.

W ramach zajęć dostosowanych do indywidualnych potrzeb proponujemy:

- naukę prawidłowej wymowy głosek,

- usprawnianie aparatu artykulacyjnego,

- usprawnianie funkcji motorycznych w obrębie jamy ustnej (odgryzanie, żucie, połykanie),

- upłynnianie mowy (terapia jąkania),

- ćwiczenia słuchu fonematycznego (rozróżnianie głosek),

- terapię ręki (usprawnianie funkcji manualnych)

 

Zajęcia indywidualne dla młodzieży i dorosłych

 

Niektórzy seplenią lub nieprawidłowo wymawiają głoskę [r], inni chcieliby mówić jeszcze piękniej niż do tej pory, aby sprawiać lepsze wrażenie w pracy lub po prostu na płci przeciwnej. Nic dziwnego! To, jak mówimy często wpływa na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Chcesz poprawić swój wizerunek – popraw swoje umiejętności komunikacyjne. Zajęcia także dla tych, którzy chcą zdawać na studia aktorskie lub dziennikarskie i dla każdego, kto chce poprawić swój warsztat mówienia.

 

Terapia indywidualna dla dorosłych przeznaczona jest również dla osób z afazją lub dyzartrią, a także dorosłych jąkających się.

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 11:06